Dzień pełen atrakcji w stolicy Podkarpacia – drugoklasiści i trzecioklasiści w świecie baśni, bajek i dobranocek :)

    24 stycznia 2024 r. drugoklasiści i trzecioklasiści z wychowawczyniami spędzili w stolicy Podkarpacia. Najpierw w Teatrze Maska w Rzeszowie obejrzeli spektakl „Czterej muzykanci z Bremy”. To ciepła opowieść o empatii, zrozumieniu i przyjaźni. O blaskach życia i trudach starości, wobec której tak często bywamy niecierpliwi i brakuje nam dla niej zrozumienia. Jeżeli jednak spróbujemy wejść w czyjeś buty, możemy przekonać się o tym, jak niewiele potrzeba, aby dać wsparcie drugiej osobie. Ta teatralna adaptacja znanej baśni braci Grimm – lekturki szkolnej, bardzo się młodym widzom podobała. Fabuła, muzyka, lalki, scenografia i kostiumy w tym przedstawieniu wszystkich zachwyciły oraz dostarczyły wiele emocji.

    Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy, gdzie uczniowie zobaczyli bajkowych idoli swoich rodziców i dziadków. Dowiedzieli się jak powstały popularne filmy animowane np. „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Rumcajs” czy „Miś Colargol” i inne. W muzealnych gablotach można było spotkać bohaterów wszystkich dotąd wyemitowanych bajek – dobranocek w telewizji. Uczniowie podziwiali unikatowe pacynki Jacka i Agatki – pierwszej polskiej dobranocki oraz projekty postaci, scenariusze i scenopisy obrazowe z popularnych animacji dla dzieci. Oprócz pamiątek związanych ze światem animacji, uwagę zwracały plakietki, kolekcje numizmatów, figurki oraz przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. Ciekawą atrakcją był Reksio zbudowany z około 6 tysięcy klocków LEGO.

    Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o historii powstania bajek. Następnie zaprosił wszystkich do sali kinowej, gdzie z radością i sentymentem oglądnęliśmy bajki, o których opowiadał przewodnik. Punktem kulminacyjnym w Muzeum Dobranocek były warsztaty twórcze dla dzieci „Akcja – animacja”, podczas których każdy wykonał własne animacje. Potem jeszcze była okazja na zakup pamiątek. Wszyscy radośni 🙂 i szczęśliwi 🙂 wrócili do szkoły.Punktem kulminacyjnym w Muzeum Dobranocek były wars

    Chwile spędzone w teatrze i muzeum – to dla naszych uczniów czas pełen atrakcji, które z pewnością będą dla nich niezapomnianymi wspomnieniami z pobytu w stolicy Podkarpacia 🙂

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status