To już koniec roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo! Nauczyciele, rodzice i uczniowie, pracownicy administracji i obsługi.

Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od szkolnych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020. W związku z niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się koronawirusa,
w połowie marca podjęta została przez premiera RP decyzja o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno –  wychowawczych. Jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne umożliwiły organizację kształcenia na odległość. Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem dla nas wszystkich. Od szkoły i nauczycieli wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania i przyswajania wiedzy, uczenia się. Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy z tej sytuacji czerpać naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej z powodzeniem wykorzystane zostaną w dalszej pracy i na stałe wpiszą się w szkolną praktykę.

Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Z serca dziękuję nauczycielom, gdyż bez Waszego trudu, zaangażowania i ogromu wykonanej pracy uczniowie sami nie mogliby zrealizować swych marzeń. Zdaję sobie sprawę jak ciężko jest przygotować każdego z nich do dorosłego życia. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach uda się Wam – drogie koleżanki i koledzy odpocząć, byśmy mogli z nowymi siłami podjąć się kolejnych wyzwań w nowym roku szkolnym.

Drodzy uczniowie. Dziękuję Wam za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy i w dużej mierze samodzielną naukę. Zdaję sobie sprawę z tego, że był to czas równie trudny dla Was. Zawsze pamiętajcie, że nauka jest szansą i starajcie się jak najlepiej ją wykorzystać! I wierzcie mi, że takie szanse pojawiają się również w trakcie wakacji. Dla wielu pewnie będą to wakacje zupełnie inne niż dotychczas, wielu zapewne pozostanie w domach. Ale nie zmienia to faktu, iż najbliższe dwa miesiące powinny być dla Was okresem odpoczynku i odprężenia. Na straconej pozycji nie stoją również Ci z Was, którzy spędzą wakacje w naszej okolicy. Spróbujcie przez ten czas dostrzec to, czego do tej pory nie zauważaliście i uwiecznić – zrobić zdjęcie lub opisać. Spróbujcie poznać historię naszej miejscowości. To również daje wiele zabawy, a jednocześnie rozwija.

Drodzy Rodzice! W tym trudnym czasie byliście Państwo blisko swoich pociech motywując do pracy i wspierając w nauce na odległość. Niezastąpione okazało się szczególne wsparcie zwłaszcza tym najmłodszym uczniom. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Wam za zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz wszelką pomoc w realizowaniu przekazywanych treści i zadań.

Szanowni Państwo, pracownicy administracyjni naszej szkoły! Dziękuję Wam za trud
w minionym roku szkolnym. Wasz udział w sukcesach tych młodych ludzi i powodzeniu misji edukacyjnej naszej szkoły jest często niezauważalny. Taka już rola tych, którzy pracują bardziej w cieniu, choć tak wiele od Was zależy. Przede wszystkim życzę Państwu choć chwili spokoju i wytchnienia. Przez cały rok dbacie, by ta szkoła, ten budynek funkcjonował jak najlepiej.

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie! Serdecznie Wam wszystkim dziękuję i życzę udanych wakacji.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie