Drużynowe biegi przełajowe

Duża grupa bo aż 35 uczniów i uczennic , reprezentowała naszą szkołę podczas odbywających się w dniu dzisiejszym , drużynowych biegach przełajowych. Zawody rangi powiatowej, zostały przeprowadzone na terenach zielonych przy stadionie miejskim w Kolbuszowej i gościły bardzo dużą liczbę zawodników.
W parze z ilością naszych reprezentantów szła również jakość, gdyż z 6 możliwych medali do zdobycia w kategorii drużynowej, nasi uczniowie zdobyli ich aż 4.
Największy sukces osiągnęły dziewczęta z rocznika 2007/2008, które były bezkonkurencyjne dla pozostałych ekip i w bardzo dobrym stylu wygrały swoją kategorię a dzięki zwycięstwu uzyskały awans do zawodów rejonowych.
Podobnie jak dziewczęta awans do kolejnego etapu zmagań uzyskali chłopcy z rocznika 2009 i młodsi, którzy ukończyli zawody na drugim miejscu również premiowanym awansem.
Dwa pozostałe miejsca na podium uzyskały drużyny dziewcząt z rocznika 2009 i młodsze, oraz chłopcy z rocznika 2007/2008, które uplasowały się na trzecich miejscach.
Ponadto w prowadzonej równolegle klasyfikacji indywidualnej, Szymon Kiwak (kl. 5b) zajął 2 miejsce w swoim biegu, walnie przyczyniając się do sukcesu drużyny. Były to więc bez wątpienia, kolejne bardzo udane zawody naszych uczniów .