Pustków – półfinał wojewódzki w pływaniu

W dniu 22 marca 2019 r. 14 uczniów naszej szkoły wzięło udział
w półfinałach Igrzyskach Dzieci w pływaniu. Zawody odbyły się na Pływalni krytej
w Pustkowie Osiedlu. Nasi uczniowie wystartowali w sztafetach dziewcząt i chłopców 6 x 25 metrów stylem dowolnym oraz w wyścigach indywidualnych na dystansie 50 m.

Sztafeta dziewcząt w składzie: Wiktoria Borowiec, Gabriela Guźda, Alicja Kwak, Aleksandra Szuban, Inga Tworz, Łucja Wilczyska i Sara Wit zajęła w gronie 14 zespołów dziesiąte miejsce.

Chłopcy w składzie: Jakub Borowiec, Norbert Jatczyszyn, Konrad Skowroński, Michał Szostak, Piotr Szuban, Mikołaj Wójcik i Szczepan Wójcik zajęli miejsce piąte na 13 startujących sztafet.

Do finału wojewódzkiego awansował zwycięzca każdego z półfinałów (6 zespołów) oraz 6 sztafet z najlepszymi czasami (po zebraniu wyników z pozostałych zawodów półfinałowych).

W konkurencjach indywidualnych wystartowały cztery dziewczyny i pięciu chłopców. Najlepiej spisali się:

Szczepan Wójcik w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym zajął 1 miejsce

Michał Szostak na 50 metrów stylem grzbietowym    również 1 miejsce.

Obaj awansowali do finału wojewódzkiego.

Bliski awansu (o tym dowiemy się z komunikatu PW SZS) jest również Mikołaj Wójcik, który w wyścigu na 50 m stylem motylkowym zajął drugie miejsce z bardzo dobrym czasem.

Zawody wojewódzkie odbędą się z udziałem 12 sztafet dziewcząt i 12 chłopców oraz po dwanaście zawodniczek i zawodników w poszczególnych stylach.