O włos od złota

To już ostatnie zawody jakie zostały rozegrane w bieżącym roku szkolnym w ramach sportowej rywalizacji klas gimnazjalnych. W rozgrywanych w Raniżowie i stojących na wysokim poziomie Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, nie zabrakło emocji, dużej liczby bramek oraz zaskakujących rozstrzygnięć. W pierwszym meczu turnieju, gospodarze po bardzo dobrej grze pokonali zespół z Majdanu Królewskiego (3:1) by w kolejnym przegrać z drużyną z SP nr. 2 w Kolbuszowej (0:1). W meczu o wejście do finału nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną z Dzikowca i po bardzo dobrym początku i szybko zdobytych bramkach pewnie zwyciężyli (3:0). Zwycięzcą drugiej grupy a zarazem naszym przeciwnikiem w finale została drużyna z Kolbuszowej, która w ostatnim swoim meczu grupowym pokonała zespół z Majdanu Królewskiego (3:2). Po rozegraniu meczu o 3 miejsce, które przypadło w udziale  drużynie z  Dzikowca, przyszedł czas na finał z udziałem naszych zawodników. Początek meczu zapowiadał duże emocje i tak też było. Po dwóch zdobytych bramkach przez naszą drużynę, wydawało się, że przejmiemy kontrolę nad meczem. Niestety proste błędy oraz strata kluczowego zawodnika pozwoliły drużynie z Kolbuszowej zremisować i w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem (2:2). Niestety rzuty karne, lepiej wykonywane przez naszych rywali spowodowały, że to właśnie drużyna z Kolbuszowej mogła się cieszyć z końcowego zwycięstwa.

Niemniej po raz kolejny nasi reprezentanci nie zawiedli i zdobyli już czwarty medal w grach zespołowych co jest znakomitym rezultatem. Po wygraniu turnieju piłki ręcznej oraz  turnieju siatkarskiego, dwukrotnie zdobywali srebrne medale w unihokeju a także w dniu dzisiejszym w piłce nożnej.

Gratulujemy oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.