Nietypowa lekcja języka francuskiego

W czwartek (08.06.2017r.) na Hali Widowiskowo-Sportowej w Cmolasie odbyła się mini lekcja języka francuskiego pod przewodnictwem pani Małgorzaty Serafin-Kochanowicz. O 12.00 wszyscy uczniowie naszego gimnazjum i piąte klasy szkoły podstawowej zebrali się po to, aby uczestniczyć w recitalu piosenki francuskiej. Uczniowie klasy 3C i 2A pomagali w organizacji tego wydarzenia. Do współpracy zaprosiliśmy również uczniów z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej, w celu zintegrowania uczniów z różnych szkół. W występie uczestniczyli Dawid Maciąg z wierszem “Je suis comme je suis”, Oliwia Nowicka, Agata Serafin i Kamil Zdyrski: wielokrotni laureaci konkursów obcojęzycznych, zaśpiewali nam piosenki współczesnych artystów francuskich takich jak Indila czy Zaz. Można było usłyszeć również klasykę piosenki francuskiej “Aux Champs Elysees” w wykonaniu uczennic z 2A Martyny Czachor, Kingi Kobylarz,Pauliny Mycek i Małgorzaty Zięby.Swoje pięć minut miała również nasza szkolna grupa taneczna,którą prowadzi pani Anastazja Gancarz. Dziewczyny z 2A tańczyły taniec współczesny do muzyki francuskiej. Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej również przedstawili bardzo ciekawy repertuar. Marcelina Karkut, wielokrotna laureatka konkursów piosenki obcojęzycznej zaśpiewała piosenki Zaz, Indili i L. Fabian, Natalia Nowak zaśpiewała piosenkę młodej francuskiej piosenkarki Louanne. Nie obyło się również bez poezji francuskiej, którą zaprezentowali Kinga Cesarz, Mikołaj Blicharz i Marcelina Karkut.
W wydarzeniu tym uczestniczyli wyjątkowi goście: pani Teresa Zuba była nauczycielka j. francuskiego w naszej szkole, Joanna Zioło i Andrzej Małodobry – członkowie Komisji Współpracy Kolbuszowej z Ploermel.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestniczenie w tym szczególnym dla nas dniu. Wyjątkowe podziękowania dla pani Anastazji Gancarz, Tomasza Wilka i ucznia klasy 3B8 Adriana Mokrzyckiego za pomoc w przygotowaniu recitalu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status