IV Powiatowy Konkurs Matematyczny 1 z 10

9 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Cmolasie już po raz czwarty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „1 z 10” o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, a Patronat medialny – Tygodnik „Korso kolbuszowskie” i „Twoje Radio Cmolas”.

Obecność zaproszonych gości: wójta Gminy Cmolas p. E. Galka oraz radnych, utwierdza nas w przekonaniu, że inicjatywa, którą podjęliśmy, wspiera rozwój naszej edukacji i jest popierana nie tylko przez miłośników matematyki, ale również przez władze naszej gminy.

W tegorocznym konkursie uczestniczyło 35 uczniów szkół podstawowych i 18 uczniów gimnazjów powiatu kolbuszowskiego. W konkursie wzięli również uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły spoza powiatu:  SP nr 4 w Tarnobrzegu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że konkurs stał się ciekawą i pożyteczną formą spędzenia wolnego czasu. W części pisemnej konkursu (I etap) uczestnicy zmierzyli się z testem 20 pytań. Finał przeprowadzony został niczym telewizyjny teleturniej, w którym prowadzącą była nauczycielka naszej szkoły p. M. Bryk.  Zakres pytań wykraczał poza kompetencje matematyczne, nie zabrakło również pytań dotyczących dat historycznych, w tym 1050 rocznicy chrztu Polski. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali eksperci. Rywalizacja w finale była niezwykle pasjonująca. Poza radością na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez wójta gminy Cmolas p. Eugeniusza Galka. Oprócz potyczek matematycznych wszyscy goście czekając na wyniki, mogli wymienić się spostrzeżeniami przy filiżance kawy.  Konkurs połączony był z promocją zdrowej żywności. Uczestnicy konkursu oraz goście mieli możliwość degustacji produktów mlecznych, których sponsorem była Firma F.H. Rolmlek, współpracująca z naszą szkołą w ramach programu „Mleko w szkole” oraz Spółdzielnia Ogrodniczo – Pszczelarska w Tarnobrzegu, której właściciel w ramach promocji akcji „Owoce i warzywa w szkole” ufundował produkty owocowo – warzywne oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu. Dzięki temu każdy młody matematyk  mógł poczuć się niczym zwycięzca.

Ogromne zaangażowanie nauczycieli naszej szkoły  daje nam poczucie jedności  i przekonanie, że stanowimy jeden zgrany Zespół.  Wspólnie podejmowane działania rozwijają skrzydła zarówno pedagogom,  jak i uczniom, którzy nie boją się wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom i z dużym optymizmem i rozwagą potrafią patrzeć w przyszłość.

WYNIKI KONKURSU

SZKOŁY PODSTAWOWE:

 1. Daria Czachor SP Cmolas – MISTRZ
 2. Jakub Harchut SP nr 2 Kolbuszowa – WICEMISTRZ

Finaliści:

 • Sebastian Reguła SP Werynia
 • Adrian Kosiorowski SP Brzostowa Góra
 • Olga Borowska SP nr 2 Kolbuszowa
 • Krzysztof Sito SP Werynia
 • Wiktoria Sadowska SP nr 1 Kolbuszowa
 • Konrad Serafin SP Mechowiec
 • Łukasz Kołodziej SP Raniżów
 • Mateusz Słotwiński SP Przedbórz

GIMNAZJA:

 1. Konrad Wyka Gim. Wola Raniżowska– MISTRZ
 2. Michał Łyżeń Gim. Nr 2 Kolbuszowa – WICEMITRZ

Finaliści:

 • Julia Markusiewicz Gim. Nr 2 Kolbuszowa
 • Adam Sudoł Gim. Majdan Królewski
 • Konrad Sitko Gim. Nr 1 Kolbuszowa
 • Konrad Zasowski Gim. Nr 2 Kolbuszowa
 • Daniel Halat Gim. Majdan Królewski
 • Tomasz Stolarz Gim. Majdan Królewski
 • Daniel Sobczyk Gim. Nr 1 Kolbuszowa
 • Jakub Lubera Gim. Cmolas

Gratulujemy finalistom, nauczycielom dziękujemy za wysoki poziom przygotowania uczniów, a wszystkim uczestnikom za udział w konkursie  i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status