Pierwszy Dzień Wiosny w szkole podstawowej

21 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z radością powitali wiosnę. W tym dniu obowiązywał strój w kolorze seledynowym.  Przepiękny odcień zieleni sprawił, że od rana wyczuwało się upragnioną wiosnę, choć za oknem było szaro i ponuro. Na dwóch pierwszych lekcjach uczniowie kl. IV-VI mogli ,,zamienić się rolą” z nauczycielem i po wcześniejszych przygotowaniach starali się prowadzić zajęcia. Większość z nich (pod czujnym okiem pedagogów) sumiennie wywiązała się z powierzonych im zadań (co było nie lada wyzwaniem). Kiedy rozpoczęła się trzecia lekcja, cała społeczność szkolna wzięła udział w różnych atrakcjach, min. w zagadkach wiosennych dla najmłodszych i  rozgrywkach sportowych dla starszych. Po konkurencjach zespół taneczny z naszej szkoły zaprezentował swój układ choreograficzny, a klasy VI wzięły udział w wiosennym pokazie mody. W trakcie zabawy każda klasa wygłaszała swoje hasło w celu ,,odprawienia zimy, a nawoływania upragnionej wiosny”, co pozwoliło zaangażować wszystkich uczniów do udziału w dzisiejszej uroczystości. Na kolejnej lekcji odbyło się przedstawienie pt. ,,Perypetie z magią”.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły  bawili się wspaniale i godnie przywitali WIOSNĘ.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status