Sukcesy naszych przełajowców

W dniu 25 października 2015 r. 25 uczniów szkoły podstawowej wzięło udział
w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się na Stadionie Sportowym w Kolbuszowej. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt oraz dwóch chłopców (uczniowie klas 3 i 4 w biegu na 600 m oraz klas 5 i 6 w biegu na 800 m). Klasyfikację prowadzono indywidualnie jak również drużynowo. Drużyna składała się z sześciu zawodników. Do klasyfikacji drużynowej liczyły się wyniki pięciu najlepszych z nich. Suma punktów decydowała o miejscu zespołu.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. I tak

1. Jakub Posłuszny      – 600 m              –          I miejsce,
  2. Hubert Wilczyński     – 600 m              –          III miejsce,
  3. Roksana Gul            – 800 m               –          III miejsce.

Drużyna młodszych dziewcząt w składzie: Czachor Natalia (10 miejsce), Kiwak Alicja (12), Lampart Patrycja (13), Magda Izabela (18), Krakowska Anna (22), Kozioł Marcelina (23) zajęła czwarte miejsce.

Chłopcy, grupa młodsza: Posłuszny Jakub (1 miejsce), Wilczyński Hubert (3), Mokrzycki Maciej (7), Jatczyszyn Norbert (8), Majewski Karol (13), Wójcik Szczepan (17), Kraczkowski Miłosz zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej.

Dziewczęta starsze: Gul Roksana (3), Piechota Kamila (4), Zielińska Aleksandra (16), Urbańska Gabriela (18), Zielińska Agnieszka (21), Czachor Natalia (23) zajęły miejsce drugie mając tyle samo punktów co zespół zwycięski, a o ostatecznej kolejności zadecydowało wyższe miejsce najlepszej zawodniczki
z drużyny.

Chłopcy starsi: Mokrzycki Kacper (6 miejsce), Wit Kamil (7), Lubera Michał (9), Starzec Wiktor (11), Mokrzycki Wojciech (17), Pałys Adrian (18) zwyciężyli
w swojej grupie wiekowej.

Zarówno dziewczęta starsze jak i obie drużyny chłopców awansowały do zawodów rejonowych, które odbędą się na wiosnę.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na wiosnę.