Wyniki konkursu “Wierszyk dla Babci i Dziadka”

Dzień Babci i Dziadka

Razem z naszą partnerską Szkołą im. Wisławy Szymborskiej w Leuven, w ramach współpracy przy projekcie 6.0 zorganizowaliśmy konkurs dla klas I – VIII na napisanie wierszyka z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Miło nam poinformować, że 12 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w przedsięwzięciu. Głównym celem konkursu było wychowanie dzieci i młodzieży w duchu szacunku wartości rodzinnych, kształtowanie silnych więzi i zwrócenie uwagi na ogromną rolę Babci i Dziadka w wychowaniu dzieci. Niezwykle ważnym celem było również rozwijanie młodych talentów i wyrabianie nawyku dbałości o kulturę języka. Uczestnicy konkursu sprostali tym wymaganiom i wyrazili słowami uczucia i emocje, jakie towarzyszyły im przy tworzeniu tych utworów literackich. Z wierszy nadesłanych na konkurs wynika, że miłość wnucząt do Dziadków jest silnie zakorzeniona w młodym pokoleniu.
Gratulujemy Laureatom, a wyrazy podziękowania i zachęty do działań twórczych przekazujemy wszystkim pozostałym uczestnikom, którzy zdobyli wyróżnienia.

Serdeczne dziękujemy Pani: Halinie Guściora, Magdalenie Czwałga, Danucie Piórek  za pomoc w wytypowaniu tych wierszy, które zawierają głębsze przesłanie.

Kategoria I – III

I miejsce – Milena Bugno kl. I a
II miejsce – Nina Nazimek kl. II b
III miejsce – Kinga Lubera kl. III

Kategoria IV – VIII

I miejsce – Natalia Róg kl. VII b
II miejsce – Milena Mycek kl. VI b
III miejsce – Szymon Lubera kl. VI b

Wyróżnienia

Anna Kudelska kl. IV b, Sonia Rzeszutek kl. V b, Weronika Kaczmarska kl. V b, Amelia Tataru kl. VI a, Antonina Wrzask kl. VI a, Mateusz Janus kl. VI a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają punkty dodatnie. O odbiorze nagród uczniowie zostaną powiadomieni przez dziennik Librus.

W załączniku wiersze naszych uczniów.

Dzień Babci i Dziadka – konkurs

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status