Razem na Święta – i nie tylko w Święta

Czas najpiękniejszych i magicznych Świąt w roku pomału dobiega końca. Chcemy podzielić się z całą społecznością szkolną działaniami, w jakie włączyli się nasi uczniowie, mimo pozostania w domach. 

Cieszymy się niezmiernie, że akcja #Razem na Święta organizowana przez MEN również została zrealizowana w naszej placówce. 

Jak co roku złożyliśmy świąteczne życzenia Pensjonariuszom i Pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie. Niestety w związku z pandemią forma życzeń uległa zmianie. Zamiast  osobistych spotkań i wspólnego kolędowania w ramach działalności Koła Caritas przekazaliśmy jedną dużą kartkę z życzeniami dla wszystkich.  

Uczniowie bardzo licznie zaangażowali się w tworzenie prezentacji multimedialnych o tradycjach bożonarodzeniowych, pisanie listów i małych form literackich. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu kartek świątecznych – szczególnie przez najmłodsze dzieci z zerówek.  Świąteczne życzenia i ozdoby przekazane zostały do naszych Przyjaciół z Polskiej Szkoły w Leuven im. W. Szymborskiej w Belgii. Prezentacje i opisy obchodów Świąt Bożego Narodzenia przygotowane przez uczniów, pomogą zrozumieć Polonii w Belgii nasze piękne, polskie tradycje Dzięki temu przyczynimy się do szerzenia polskości i utrzymania żywej, polskiej tradycji również w domach Polaków za granicą. 

Chcemy również podzielić się z całą społecznością szkolną życzeniami świąteczno- noworocznymi, jakie otrzymaliśmy od naszej partnerskiej szkoły: 

Kartka świąteczna

Dzielimy się twórczością naszych uczniów: 

Tradycje bożonarodzeniowe oczami naszych uczniów

Prezentacje multimedialne przygotowane dla Polskiej Szkoły im. W. Szymborskiej w Leuven

Opiekunami w/w przedsięwzięć byli: p. Elżbieta Łagoda, p. Alicja Serafin, p. Edyta Urban. 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status