Aktywność fizyczna przez całe życie!

W styczniu nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” – inicjatywy propagującej zdrowy styl życia. Program potrwa do kwietnia i będzie bogaty w atrakcyjne wydarzenia.

Program „Trzymaj Formę!” jest realizowany w naszej szkole od kilku lat i cieszy się dużą popularnością. Z tego względu i w tym roku zdecydowaliśmy się propagować jego ideę, opierającą się na promowaniu aktywnego stylu życia. Jest to o tyle ważne, iż badania medyczne wykazują, że mózg ludzi uprawiających sport ma większe możliwości poznawcze. Zatem, więcej ruchu przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Jak w najłatwiejszy sposób zwiększać swoją aktywność? Wystarczy wybierać schody zamiast windy, chodzić na spacery z psem czy jeździć do szkoły na rowerze.

Program skierowany jest zarówno do uczniów, jak i ich rodziców, nauczycieli i władz lokalnych. Koordynatorem projektu jest Teresa Maciąg, natomiast przedstawicielami (koordynatorami) uczniów będą: Katarzyna Mazur, Wiktoria Zagroba, Marcelina Magda i Izabela Magda.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status