Awans do półfinału wojewódzkiego w piłce ręcznej

W dniu 16 lutego 2017 r. na hali sportowej SP Nr 11 w Mielcu odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej chłopców na szczeblu rejonowym. Wystąpili w nich mistrzowie powiatów: mieleckiego (SP Nr 11 Mielec), dębickiego (SP Nr 5 Dębica), ropczycko-sędziszowskiego (SP Lubzina) i kolbuszowskiego (SP Cmolas).

Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Czachor (bramkarz), Dominik Noga (bramkarz), Paweł Czachor, Michał Lubera, Damian Szczepanek, Dawid Zuba, Kamil Wit, Kacper Mokrzycki i Hubert Urban, Wiktor Starzec, Konrad Kopeć.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna w pierwszym meczu zmierzyła się z SP Lubzina i łatwo zwyciężyła 10:3. Drugi mecz rozegrali z faworytem turnieju SP Nr 11 Mielec. Po dość zaciętym spotkaniu nasi chłopcy wyszli zwycięsko pokonując Mielczan 14:9. W swoim ostatnim meczu niestety minimalnie 8:9 ulegli uczniom SP Nr 5 w Dębicy.

Po rozegraniu wszystkich spotkań do ustalenia zwycięzcy, zgodnie z regulaminem musiała być sporządzona, tzw. mała tabela uwzględniająca tylko wyniki spotkań trzech drużyn, które wygrały po dwa spotkania, a po jednym przegrały.

  1. Cmolas – 4 pkt. 22 – 18 (+4),
  2. SP Nr 11 Mielec – 4 pkt. 19 – 21 (-2),
  3. SP Nr 5 Dębica – 4 pkt. 16 – 18 (-2).

Nasza zwycięska drużyna oraz druga w tabeli (SP Nr 11 w Mielcu) awansowała do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 1 marca 2017 r. w Nisku. 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status