Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 28.09.2016r.  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej odwiedzili naszą szkołę. Pani sierż. sztab. Beata Chmielowiec przeprowadziła praktyczne zajęcia profilaktyczne z dziećmi, które rozpoczęły w tym roku edukację szkolną.

Pani policjantka zwróciła uwagę na zagrożenia i przypomniała podstawowe zasady poruszania się na drodze. Objaśniła również pierwszoklasistom znaczenie znaków i sygnałów drogowych, które mijają w drodze do szkoły. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi uczniowie świadomi zagrożeń, będą bardziej bezpieczni.

Zachęcamy rodziców, by rozmawiali ze swoimi dziećmi o zagrożeniach, jakie mogą spotkać w drodze do szkoły oraz o sposobach ich uniknięcia. Ważne jest, by rodzice przypominali o podstawowych zasady bezpiecznego korzystania z drogi. Pamiętajmy, by dzieci wychodząc z domu miały  elementy odblaskowe. Plecak, kurtka, czy odblaskowa opaska na rękę, sprawiają, że dziecko jest lepiej widoczne w świetle reflektorów, a przez to bezpieczniejsze.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status