Spływ kajakowy Wisłoką

W ostatnim dniu maja 29 uczniów klas piątych wraz z opiekunami wybrało się na spływ kajakowy po rzece Wisłoce. Trasę rozpoczęliśmy w Rzochowie przy pięknej słonecznej pogodzie. Jednak zaraz po wypłynięciu zaczęła gonić nas burzowa chmura. Nie dawaliśmy się jej jednak dogonić i dopiero w Mielcu przy progu wodnym trochę nas pokropiło. Tu też musieliśmy wysiąść z kajaków i przenieść je za wodospad. Chwilę odpoczynku po ponad godzinnym zmaganiu z masywnymi łódkami wykorzystaliśmy na drugie śniadanie. I znowu uśmiechnęło się do nas słoneczko. Mogliśmy więc popłynąć w dalszą drogę. Płynąc podziwialiśmy piękno polskiej przyrody, zielone brzegi, malownicze zakola Wisłoki i baraszkujące ptactwo wodne. Był czas na wspólne śpiewanie i zabawy na wodzie. Utworzyliśmy gwiazdę ze wszystkich kajaków i długo płynęliśmy wspólnie niesieni nurtem rzeki. Około godziny 17 dopłynęliśmy do celu czyli mostu w Gawłuszowicach. Po wyciągnięciu kajaków na brzeg rozpaliliśmy ognisko by upiec kiełbaski. Po wspólnym posiłku zmęczeni, trochę ubrudzeni, ale opaleni i zadowoleni wróciliśmy do domów.

Dziękujemy Panu “Pigmejowi” i ks. Przemkowi za pomoc w organizacji, profesjonalne i bezpieczne poprowadzenie spływu, a Panu Bogdanowi za opiekę i wszelką pomoc.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status