X Edycja Maratonu Teatralnego

15 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbył się festiwal pod hasłem ,,Bliżej Teatru”. Na scenie prezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Każdy mógł wystąpić i zaprezentować swoje umiejętności aktorskie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie pod opieką P. Marty Stec i P. Edyty Urban również uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.  ,,Mali aktorzy” mogli poczuć się jak prawdziwi artyści, gdyż kostiumy, efekty świetlne i  muzyka, która towarzyszyła im podczas wystawiania sztuki pt. ,,Perypetie z magią”, pomogła im przeżyć niezapomniane chwile. W tym dniu nie było przegranych, ponieważ był to przegląd różnych inscenizacji, powiązany  z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. Każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom, ramkę na zdjęcie swoich aktorów i książkę.

17 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Kolbuszowej odbędą się warsztaty teatralne dla uczestników imprezy, a w Miejskim Domu Kultury zaprezentują się profesjonalni aktorzy z Teatru Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status