BEZPIECZNA DROGA. Z głową…na drodze!

W dniu 22 kwietnia 2016 uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej spotkali się z p. sierż . sztab. Beatą Chmielowiec. W związku z tym, że wakacje tuż, tuż, tematem spotkania było „Bezpieczeństwo na drodze”. Pani policjantka uczyła pierwszoklasistów bezpiecznego poruszania się, po często ruchliwych drogach, utrwaliła  prawidłowe zachowania  i zwróciła uwagę na  zagrożenia związane z ruchem drogowym.

Dzieci otrzymały za zadanie przekazać rodzicom ważne wskazówki:

„W okresie wzmożonego ruchu ulicznego, czyli takim jak wakacje, ostrożność na drogach powinna przekraczać wszelkie wskaźniki. Jadąc z dzieckiem, odpowiadamy za nie podwójnie. Po pierwsze troszczymy się o jego ogólnie pojęte dobro, a po drugie musimy zadbać i o własne bezpieczeństwo, jako osoby odpowiedzialnej za przyszłość i utrzymanie wychowanka. Zapięcie pasów czy usadowienie malucha w foteliku, wymaga od nas minimum poświęcenia, a może zapewnić bezpieczeństwo w sytuacjach od nas niezależnych.”

W celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego Wytwórnia Premiksów LNB ufundowała dla wszystkich uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej kamizelki odblaskowe i książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ramach kampanii “Poprawa bezpieczeństwa w szkołach”.

Składamy podziękowania dla p. sierż. sztab. Beaty Chmielowiec za przeprowadzenie spotkania oraz p. Anecie Kiełbowicz za przekazanie uczniom elementów odblaskowych, które na pewno przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status