„Pamięć Nieustająca”

5 listopada 2017 r. przed Narodowym Świętem Niepodległości odbyła się w Warszawie Gala V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Artystycznego „Pamięć Nieustająca”. Podczas Gali uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy i nagrody. Tytuł laureata uzyskali: Bartłomiej Babiarz z kl. III b gimnazjum za pracę „Historia Żydów w Ostrowach Tuszowskich, Ostrowach Baranowskich, Jagodniku i Trzęsówce”, Krzysztof Magda z kl. III b gimnazjum za pracę „Wieczornica – Sprawiedliwi wśród narodów”. Laur finalisty i wyróżnienie otrzymała Natalia Rębisz z kl. III c gimnazjum za opowiadanie „Piwnica”. Opiekunem merytorycznym nagrodzonych prac jest nauczycielka historii p. Zofia Krzyżak, która również została nagrodzona.
Gala rozpoczęła się złożeniem wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza w asyście wojskowej na Placu Piłsudskiego przez delegację laureatów konkursu. Druga część Gali i wręczenie nagród odbyło się w auli Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Joanna Pogórska – prezes Stowarzyszenia Ostoja przy Wiśle, które jest organizatorem konkursu, pogratulowała wszystkim nagrodzonym, których prace zostały wybrane spośród 1000 nadesłanych z całej Polski.
Konkurs objęty jest honorowym patronatem MEN, a także: Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, IPN i innych instytucji naukowych oraz samorządowych, prasy i telewizji. Skierowany jest do uczniów klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.Głównym celem konkursu „Pamięć Nieustająca” jest budowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Opiekunami grupy byli: p. Zofia Krzyżak i p. Bogusław Rębisz.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!