Wirtualny spacer

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy IIIC Publicznego Gimnazjum im. ks. Wojciecha Borowiusza w Cmolasie – Paweł Blicharz, Brygida Bujak, Szymon Gacek, Aleksandra Koper, Kacper Mazur, Kamila Rabczak, Brygida Szczepanek realizowali projekt edukacyjny “Wirtualna wycieczka po szkole”. Celem projektu było ukazanie wybranych pomieszczeń naszej szkoły.

Realizacja projektu obejmowała wykonanie zdjęć sal i korytarzy, retusz, złożenie i udostępnienie panoram w formie wirtualnego spaceru. Do tego celu zostało użyte wolne oprogramowanie (Gimp, Hugin, Salado Player). Ze względu na ograniczenia sprzętowe (aparat fotograficzny ze standardowym obiektywem) oraz programowe w powstałych panoramach można zauważyć drobne nieścisłości (błędne dopasowania szczegółów, artefakty, przesunięcia itd). Mimo tego cały projekt zakończył się sukcesem co pokazują wyniki pracy uczniów, które można oglądać pod adresem http://panorama.spcmolas.pl.