Edukacyjnie, rekreacyjnie, sportowo i wypoczynkowo w Janowie Lubelskim

Uczniowie klas młodszych – kl.2a, kl.2b, kl3a, właśnie tak – edukacyjnie, rekreacyjnie, sportowo i wypoczynkowo spędzili jeden z majowych dni, przygotowany przez wychowawczynie, które w trosce o uatrakcyjnianie szkolnego życia uczniów zorganizowały dla nich całodniowy pobyt w Parku Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Jest to centrum interaktywnej edukacji, związanej z przyrodą, które w niezwykle ciekawy sposób łączy funkcje edukacyjne, rekreacyjne, sportowe i wypoczynkowe.

Nasi uczniowie odwiedzili 4 interaktywne Laboratoria Wiedzy: Zoom Natury, Runo Leśne, Awifauna i Troposfera oraz Energia i Recykling. Dzieci miały okazję poznać proces fotosyntezy, zapachy przeróżnych roślin i odgłosy zwierząt, nauczyć się odróżniać grzyby jadalne od trujących. Hitem tego laboratorium był interaktywny dzięcioł odpowiadający na stukanie. W kolejnym laboratorium poznawały gatunki ptaków występujących w Lasach Janowskich, ich zwyczaje, słuchały ich pięknego śpiewu i oglądały ekspozycję ptasich piór i jaj. W następnym laboratorium zobaczyły model atmosfery, a także anomalie pogodowe występujące na całym świecie. Tutaj przez interaktywny teleskop obejrzały planety naszego Układu Słonecznego. Zobaczyły model samolotu sterowany słupem światła, model elektrowni wodnej wykonany z klocków LEGO i kamerę termowizyjną. W ostatnim laboratorium dzieci znalazły się w wodnej krainie – w niezwykle ciekawym królestwie zwierząt i roślin, żyjących w gigantycznych akwariach. Tutaj odbyły też interaktywną podróż do wnętrza Ziemi.

Po intelektualnych atrakcjach w laboratoriach wiedzy, dzieci uczestniczyły w spotkaniu z egzotycznymi zwierzętami, które na żywo prezentował ich opiekun. Następnie było mnóstwo ciekawych zabaw w parku kreatywnym, gdzie można było poskakać na dmuchanej wyspie, budować zamki z wielkich kształtek piankowych, skakać na trampolinie, huśtać się na różnych huśtawkach i zjeżdżać na zjeżdżalniach. Kolejną atrakcją był park linowy o dwóch stopniach trudności, gdzie trzeba było pokonywać trasę z wieloma przeszkodami.

Park Zoom Natura ugościł dzieci pysznym obiadkiem i kompotem owocowym.

Był też czas na zakup wyjątkowych pamiątek, które z pewnością będą przypominać ciekawostki tam poznane i miło spędzony czas.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam wspaniała pogoda, która dopełniła ten wyjątkowo udany dzień pełen wrażeń 🙂

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status