Dzień Dziecka w klasie I A i I B

3 czerwca 2024 r. tuż po godzinie ósmej uczniowie klasy I A i I B wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Woli Baranowskiej na “Ranczo Alpaka”, aby rozpocząć świętowanie tego pięknego dnia, jakim jest Dzień Dziecka. Po przyjeździe na miejsce uczniowie poznali zasady korzystania z rancza, czyli co będą zwiedzać, jakie zwierzęta mogą dotykać i karmić.  Pani poinformowała również dzieci, że nauczą się doić krowę.  Na ranczu uczniowie zobaczyli papugi, świnki, króliki, kangury, kozy i koźlątka, wielbłądy, kucyki, no i oczywiście alpaki, które podobnie jak króliki mogli  karmić marchewkami. Mogli też wejść do zagrody z alpakami i spokojnie je pogłaskać. Dużą niespodzianką była krowa, którą każdy mógł spróbować wydoić, tylko zamiast mleka leciała woda.

Po zakończeniu zwiedzania, na dzieci czekała pani animatorka, która rozpoczęła zabawy i tańce.

Trochę już zmęczeni  udali się do dużego namiotu, gdzie mogli coś zjeść pyszności przygotowane przez Rodziców. Następnie były zajęcia warsztatowe, w czasie których dzieci wykonały własną alpakę, którą otrzymali od właścicielki rancza. Ich zadanie polegało na tym, aby ozdobić drewnianą figurkę alpaki  według własnego pomysłu, wełną z alpak i cekinami.

Po warsztatach przyszedł czas na zabawy, na dmuchańcu, trampolinie, z piłkami oraz czas na kupowanie pamiątek. Po zakończeniu zabawy, zmęczeni ale szczęśliwi uczniowie wrócili do szkoły. A tam kolejne niespodzianki, czyli smakołyki przygotowane przez Rodziców oraz spotkanie z rycerzami.

Podsumowaniem tego dnia niech będą komentarze dzieci, “to był czaderski dzień”

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status