Piknik integracyjny uczniów klasy 3b i uczestników WTZ

Końcem maja uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą udali się do pobliskiego parku DPS na piknik połączony z grillowaniem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż było to spotkanie z elementami edukacji włączającej osoby z różnymi niepełnosprawnościami z pobliskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dzisiejsza szkoła i cały system nauczania powinien się uelastycznić i wyjść naprzeciw indywidualnym potrzebom wszystkich dzieci i sprawnych i niepełnosprawnych. Jako szkoła mamy obowiązek pokazywania młodym ludziom, że wokół nas żyją osoby  niepełnosprawne, które mogą, chcą i potrafią odnaleźć się w życiu społecznym, a przebywanie z nimi jest czymś normalnym. Wspólne zabawy i grillowanie miało na celu uświadomienie uczniom problemy, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne (poruszanie się na wózkach inwalidzkich, problemy z mową itp.), wzajemne zrozumienie i niwelowanie stereotypów dotyczących niepełnosprawności. W dzisiejszych czasach, kiedy promuje się piękno zewnętrzne, ważne jest, aby pokazać młodym ludziom, iż większe znaczenie ma wewnętrzne bogactwo człowieka.

Uczniowie spędzili radosne chwile na wspólnej grze w piłkę, zabawy w rzutki, leżakowaniu, spacerowaniu, wspólnym posiłku – kiełbaska z grilla, a na deser lody i słodkie przekąski. Trzecioklasiści już po raz kolejny spotkali się z podopiecznymi WTZ, więc w miarę szybko nawiązali kontakt z zaprzyjaźnioną placówką.
Dziękujemy naszym przyjaciołom za wspólne chwile i wielką pomoc w organizacji spotkania. Dyrektorowi DPS – Panu Zbigniewowi Luberze dziękujemy za wszelką życzliwość i możliwość zorganizowania pikniku na terenie parku.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status