“Z matematyką na Ty” – ostatnie zajęcia projektowe

W kwietniu odbyły się ostatnie zajęcia pt. „Z matematyką na Ty”. Projekt realizowany był od października 2023 r. do kwietnia 2024 r. z uczniami klasy 3b. Współprowadzącą projekt była emerytowana pasjonatka i nauczycielka matematyki z naszej szkoły – Pani Maria Bryk, która w ramach wolontariatu dokładała kolejne cegiełki w utrwalaniu wiadomości matematycznych przez trzecioklasistów. Pokazała uczniom, że matematyka przydaje się w zwyczajnym życiu, otacza nas i wcale nie musi być trudna. W sposób odpowiedni do wieku i możliwości uczniów, a także ich potrzeb i zainteresowań Pani Maria poszerzała i utrwalała wiadomości z zakresu podstawowych działań matematycznych. Wszystko to działo się dzięki temu, że nasza szkoła jest przyjazna i otwarta na innowacyjne działania nauczycieli, którzy w troszkę inny sposób realizują podstawę programową.

W tym miejscu podziękowania należą się naszemu Panu dyrektorowi, który z chęcią podpisuje się pod wszelkimi innowacyjnymi projektami, które pokazują uczniom, że szkoła nie musi być kojarzona z nieprzyjemnym obowiązkiem. Podnoszą one jakość procesu dydaktycznego i wychowawczego szkoły, a także wzbogacają ofertę edukacyjną placówki i wpływają na jej pozytywny wizerunek. Na uwagę zasługuje też fakt, że nasza szkoła jest otwarta na współpracę z nauczycielami emerytami, których zawsze chętnie witamy w naszej szkole.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status