Pierwszoklasiści w kinie

25.04.2024 r. uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami i p. Elżbietą wyruszyli tuż po ósmej do kina, do Mielca na film pt. “Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele”. Po przybyciu na miejsce uczniowie odebrali zamówione wcześniej pyszności, czyli popcorn, nachosy i soki.  Następnie  powędrowaliśmy do sali kinowej nr 3, gdzie obejrzeliśmy krótki film o zasadach zachowania się w kinie. Po filmie rozpoczął się film, który nie tylko bawił uczniów, ale także uczył.  “Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” opowiada o losach ptasiej rodziny maskonurów oraz innych zwierząt zamieszkujących wyspę. Film opowiada o przyjaźni oraz o prawach przyrody. To film o tym, że bez względu na dzielące nas różnice można współpracować i nawiązywać nowe przyjaźnie.

Uczniowie już w autokarze wymieniali się uwagami, co najbardziej im się podobały i bardzo pięknie potrafiły określić, jaki morał wynika z treści filmu.

To był wspaniały dzień w szkole!

Dziękujemy p. Elżbiecie za wspólne podróżowanie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status