Ola wyróżniona w konkursie historycznym

W dniu 18.04.2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej odbył się po raz XVI Powiatowy Sejmik Uczniowski pt. „Mój region moją chlubą – Rok obrzędowy wsi lasowiackiej”. Celem konkursu było rozwijanie wiedzy o historii regionu i jego związku z historią kraju, ukazywanie specyfiki historycznej i kulturowej regionu powiatu kolbuszowskiego, kształcenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy i informacji oraz rozwijanie kreatywności oraz umiejętności plastycznych i autoprezentacji.

Tematem tego konkursu historycznego, było przedstawienie obrzędów i zwyczajów lasowiackich.

Uczniowie musieli przygotować i przedstawić własną prezentację w dowolnej formie graficznej np.: albumu, planszy tematycznej. Nie należało wykonywać prezentacji multimedialnej. Można było również, przygotować inscenizację, składającej się z 3 osób.

W konkursie tym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz średnich z terenu całego powiatu kolbuszowskiego.W tym roku poziom był bardzo wysoki i liczba uczestników bardzo duża. Nasza szkołę reprezentowało 3 uczniów.

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii szkół podstawowych Aleksandra Lewandowska z kl. IV B, zdobyła wyróżnienie. Przygotowała bardzo ładny album pt. Lasowiacy nasi krewniacy i opowiedziała o zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych. Została nagrodzona wyróżnieniem oraz otrzymała nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplomy.

 

Gratulujemy sukcesu!!!!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status