Szalony wiosenny tydzień

W poniedziałek 18 marca 2024 r. w naszej szkole obchodzony był „Dzień bez plecaka”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły z nietypowymi rzeczami. Mogli oni wykazać się pomysłowością i kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. Uczniowie oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic.

19 marzec – drugi dzień Szalonego Wiosennego Tygodnia to „Dzień na opak”. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wyglądali i zachowywali się „trochę inaczej”. Wszystko zależało od ich poczucia humoru i wyobraźni. Z koszulek wystawały metki, bluzy był założone tył do przodu, ubrania ubrane na lewą stronę, kaptury zamiast na głowę były na twarzy. Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością, dystansem i poczuciem humoru. Wszyscy bawili się dobrze, a na korytarzu i w salach lekcyjnych było jeszcze więcej niż zwykle uśmiechniętych twarzy.

W środę 20 marca 2024 r. – ,,Dzień żaby’’. Żaba nie bez powodu ma swoje własne święto – spełnia ważną rolę w ekosystemie oraz kojarzy się ze szczęściem. Dzień ten upłynął pod hasłem – ,, załóż coś zielonego. Im więcej tym lepiej!’’ Z tej okazji w naszej szkole gościły wszystkie odcienie zieleni. Kolor ten symbolizuje radość i nadzieję. Ma kojący wpływ na układ nerwowy, działa relaksacyjnie i zmniejsza stres. Wiąże się z optymizmem, witalnością, podnoszeniem poziomu energii i motywacji.

,,Dzień Kolorowej Skarpetki’’ – 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Dzień Wagarowicza. Data 21 marca nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego w 21 parze chromosomów. Na znak integracji i solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie założyli w tym dniu dwie kolorowe skarpetki. Dzięki temu daliśmy osobom i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i solidarności. Uczniowie w tym dniu spotkali się z wyrozumiałością nauczycieli, którzy ich nie pytali i nie robili niezapowiedzianych kartkówek.

Piątek 22 marca 2024 r. ostatni dzień został okrzyknięty przez Samorząd Szkolny „Dniem Szalonej Fryzury”. Fryzury były bardzo pomysłowe, kolorowe i ciekawe.

Zmienna, kreatywna i zaskakująca jest nie tylko wiosenna aura, ale także nietuzinkowa pomysłowość naszych uczniów!

Do zabawy i obchodów szalonego wiosennego tygodnia włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły, zarówno klasy starsze jak i młodsze. Za co wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status