“Poczytaj mi, proszę” – z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Cmolasie

20 marca uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą odwiedzili podopiecznych i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Cmolasie. Spotkanie odbyło się w ramach klasowego projektu edukacyjnego „Poczytaj mi, proszę”. Trzecioklasiści z chęcią i zaangażowaniem zadecydowali, że tym razem to oni wcielą się w lektorów i poczytają innym utwory znanych polskich autorów. Przybliżyli i przypomnieli słuchaczom twórczość: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow. Dodatkowo uczniowie przeczytali swoje szkolne wypracowania na temat „Za co kocham swój kraj?”. Przy miłej atmosferze nasze czytanie rozkręciło się tak bardzo, że każdy terapeuta również przeczytał wybrane utwory oraz sami podopieczni zgłosili chęć czytania. Na sam koniec uczestniczka WTZ wyrecytowała z pamięci piękny wiersz o tematyce wiosennej. Po deklamacji utworu Pani Ewa pokazała trzecioklasistom wielkanocne mydełka i opowiedziała, jak się je wykonuje, Pan Kamil w swojej pracowni objaśnił uczestnikom proces wytwarzania świec oraz mozaik diamentowych, a Pani Edyta i Pani Klaudia oprowadziły nas po kolejnych pracowniach, w których na ten moment powstają piękne dekoracje wiosenno – wielkanocne (stroiki, palmy, pisanki itp.). Na piętrze zwiedziliśmy pracownie stolarską, gdzie panowie pod opieką Pana Wiesława wykonywali w drewnie dosłownie wszystko: figurki wielkanocne, puchary, ale także samochody, wozy, domki i wiele innych. Każdy z nas na pamiątkę otrzymał zestaw podpałek do grilla, kominka, które również wykonują podopieczni warsztatów. Na koniec przyszedł czas podziękowań, składania świątecznych życzeń i wspólnego zdjęcia. To było niezapomniane spotkanie z fantastycznymi ludźmi, oddanymi swojej misji terapeutami oraz uczestnikami warsztatów. Wszyscy stwierdziliśmy, że takie spotkanie jeszcze powtórzymy.

Dziękujemy jeszcze raz za bardzo miłą, rodzinną atmosferę podczas spotkania wszystkim pracownikom i podopiecznym WTZ w Cmolasie.

Po wizycie w WTZ ruszyliśmy do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej. Tam na ręce dyrektora placówki – Pana Zbigniewa Lubery przekazaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi dla wszystkich pracowników i mieszkańców DPS.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status