“Z matematyką na Ty”

Za nami kolejne zajęcia projektowe „Z matematyką na Ty”. W listopadzie Pani Maria Bryk spotkała się z uczniami klasy 3b dwukrotnie: 8 oraz 29 listopada. Przypomniała i utrwaliła uczniom tematykę czasu, a także tabliczkę mnożenia w różnych zadaniach. Podsumowaniem były ćwiczenia metodą konkursową, która przyniosła uczniom wiele radości i satysfakcji z pokonywania trudności i rozwiązywania różnorakich zadań.

Pani Maria potrafi w delikatny sposób zadbać o to, aby uczniowie polubili matematykę i po wielu latach wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia. Myślę, że i nasi trzecioklasiści będą mieli podobne odczucia. Dzieci odnoszą sukcesy w zakresie edukacji matematycznej dzięki aktywnemu zaangażowaniu nauczycieli w ich naukę szkolną. Jako nauczyciele powinniśmy uzmysławiać dzieciom, że matematyka jest wokół nich i ma zastosowanie w licznych dziedzinach życia (obliczenia pieniężne, zegarowe, mierzenie, ważenie itp.). Dzieci powinny mieć świadomość, że matematyka nie jest trudna, tylko wymaga systematyczności i pogłębiania wiedzy. To między innymi dlatego powstał pomysł na realizowany projekt.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status