Spotkanie wigilijne klasy 3b

20 grudnia uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą i przedstawicielami rodziców – Panią Iwoną Różańską – Wrzask oraz Barbarą Kusak przygotowali klasową wigilię. Było to kolejne ważne wydarzenie w naszej klasie. Tradycji stało się zadość – był opłatek, życzenia, barszcz z uszkami, pierogi i domowe wypieki. Uczniowie przystroili klasę, udekorowali i zastawili stoły.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy i odczytania fragmentu z Pisma Świętego. Następnie łamiąc się opłatkiem, składaliśmy życzenia; głównie zdrowia, radości i spokoju. Nie zabrakło również życzeń dalekosiężnych związanych z przyszłością uczniów. W trakcie świętowania wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali ulubione kolędy i pastorałki. Troje uczniów naszej klasy zagrało przygotowane kolędy na instrumentach muzycznych – Wiktoria Rząsa na skrzypcach, Eliza Kusak oraz Gabriel Szuban na gitarach klasycznych. W przerwie pomiędzy kosztowaniem wypieków, owoców i wspólnym śpiewaniem uczniowie rozwiązywali świąteczne łamigłówki oraz oglądali „Opowieść wigilijną”, która uczy nas poświęcenia się dla dobra innych ludzi oraz tego, że pieniądze nie są wyznacznikiem wartości człowieka. I tak właśnie zinterpretowali tę opowieść trzecioklasiści – dobro zawsze do nas powraca.

Ta wyjątkowa oprawa uroczystości klasowej pozwoliła nam przybliżyć się do Świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć świąteczną atmosferę. Tym samym wypełniła nasze serca radością i wywołała uśmiech na twarzach uczestników.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2024 Roku uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą życzą wszystkim siły, cierpliwości, pasji i dużo zdrowia pozwalającego na aktywne życie, a także życzliwości i dobra płynącego od drugiego człowieka.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status