Akrobatyczne sukcesy Basi!

      W naszej szkole prowadzone są od niedawna dodatkowe zajęcia dla chętnych dzieci. I chociaż trwają one dopiero rok, to już możemy pochwalić się sukcesami sportowymi jakie osiągają nasi podopieczni.

      26 listopada 2023 roku odbył się Wojewódzki Turniej w Akrobatyce Sportowej ,,Akrobatyczne Talenty”. Zawody były podzielone na różne konkurencje indywidualne i zespołowe. Nasza uczennica z klasy 3A i jednocześnie zawodniczka Akrobatyki Cmolas – Barbara Kudelska wzięła udział w tym turnieju i zdobyła wysokie 3. miejsce na 100 uczestniczek w jej kategorii wiekowej 9-10 lat w ćwiczeniach indywidualnych. Ta konkurencja nazywana jest również ćwiczeniami wolnymi, gdzie zawodnik startuje sam na macie i pokazuje układ obowiązkowy, przypisany do poszczególnej kategorii wiekowej. Startujący maksymalnie może otrzymać 10 pkt od komisji sędziowskiej, która ocenia estetykę, technikę oraz poprawność wykonania układu. Basia, pomimo krótkiego czasu trenowania – osiągnęła wielki sukces podczas turnieju i wyraźnie widać, że ma wielki talent, który systematycznie rozwija.

Gratulacje dla Basi!!!

      Trenerką Basi oraz założycielką Akrobatyki w Cmolasie jest Pani Katarzyna Kiwak. To absolwentka szkół sportowych, a także magister Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Show Dance, jak i również w fitnessie sportowym. Od najmłodszych lat związana jest z akrobatyką i tańcem, a teraz dzieli swoją pasję z innymi jako trener akrobatyki sportowej i powietrznej oraz jako nauczyciel.

      Wszystkim, którzy odnajdują swoje pasje i rozwijają talenty gratulujemy i życzymy sukcesów!

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status