Nocleg integracyjny siódmoklasistów

10 listopada, tj. w piątek o godz. 19.00 uczniowie klasy VII b przyszli do szkoły ze śpiworami, plecakami i grami planszowymi, aby rozpocząć noc integracyjną od zabaw, które przygotował dla nich ksiądz Łukasz Tama.

Po dwóch godzinach różnorodnych atrakcji katecheta udał się na plebanię , a siódmoklasiści poszli  na basen, gdzie mogli  zrelaksować się i rozwijać swoje umiejętności pływackie. Kiedy skończyli zabawy w wodzie, udali się do świetlicy szkolnej, aby wspólnie zjeść kolację.

Po posiłku uczniowie mieli czas wolny, a później poszli na salę gimnastyczną, aby zagrać w siatkówkę. Podczas rozgrywek nie zabrakło emocji, ponieważ każda drużyna zacięcie walczyła o wynik. Kiedy wszyscy ochłonęli, część klasy wzięła rakietki i ping pongi, aby zagrać w tenisa stołowego, a pozostali uczestnicy noclegu zostali w sali gimnastycznej.

Około północy rozpoczęła się projekcja filmu pt. ,,Cudowny chłopak”. Była to świetna lekcja dotycząca: akceptacji, tolerancji, miłości i zrozumienia. Uczniowie mogli przekonać się, że choroba nie powinna być powodem do żadnych wykluczeń. Historia niezwykłego chłopca  wzruszyła  niejednego siódmoklasistę i pokazała, jak ważna jest również wiara w siebie i własne możliwości.

Po seansie uczestnicy noclegu usiedli przy kole fortuny. Każdy uczestnik  miał możliwość nim zakręcić i odpowiedzieć na zadane pytanie dotyczące różnych dziedzin życia. Do niektórych siódmoklasistów uśmiechnęło się szczęście, bo wygrali: owoce, słodycze i artykuły szkolne.

Po zabawie w chowanego uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek. Nocleg w szkole zakończył się w sobotę o godz. 7.00.

Bardzo dziękuję ks. Łukaszowi za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia, a klasie VII b za mile spędzony czas przy wspólnych rozmowach bez notorycznego korzystania z telefonów komórkowych.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status