Lekcja w lesie

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody 11 października 2023 r. uczniowie z klasy I A i I B z wychowawczyniami i p. Elżbietą pojechali do Nadleśnictwa w Świerczowie.

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań uczniów pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego oraz poznanie zawodu leśnika.

Na miejscu spotkaliśmy się z panią leśnik – p.  Kingą, która zaprosiła wszystkich do zwiedzenia budynku nadleśnictwa, w którym pracują osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie  nadleśnictwa. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. “Dzik Ryjo”. Zadaniem dzieci było zapamiętanie, jak największej liczby zwierząt występujących w filmie. Zadanie wykonali na szóstkę.   Potem z wielkim zachwytem oglądali zwierzęta w  Centrum Ekologicznym Nadleśnictwa. Słoneczna pogoda zachęcała do spacerów, dlatego wszyscy uczestnicy poszli na spacer, w czasie którego zobaczyli 360 letniego dęba- pomnik przyrody oraz poznali kilka rodzajów drewna.  Na zakończenie lekcji otrzymali kolejne zadanie: przejść przez labirynt z drzew. Było wiele radości i śmiechu,  wszystkim udało się wyjść.

Uczniowie spędzili miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, jesiennej przyrody. Pełni wrażeń  i głodni wrócili do szkoły na pyszny obiad.

Wychowawczynie składają podziękowania dla: p. Natalii Batory, mamy Poli za umożliwienie tej wyprawy,

p. Kindze za wspaniałą lekcję z edukacji przyrodniczej,  p. Wójtowi Gminy Cmolas za umożliwienie  dowóz uczniów.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status