Wycieczka do Sandomierza

      Uczniowie klas młodszych – klasy: 1A, 1B i 2A z wychowawczyniami 26. dzień kwietnia spędzili poza murami swojej szkoły – wyjechali na wspaniałą wycieczkę do jednego z najstarszych miast Polski.

      Głównym celem wycieczki był Sandomierz – miasto nad Wisłą, położone na siedmiu wzgórzach, nazywane często „Małym Rzymem”. Podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem – p. Joasią, uczniowie przeszli urokliwymi uliczkami, oglądając zabytkowe kamienice, kościoły i sandomierski zamek. Podziwiali Ratusz na Starym Rynku, a na nim zegar słoneczny, Katedrę, Dom Długosza i panoramę pięknego Sandomierza z Bramy Opatowskiej – gotyckiej bramy wjazdowej do miasta. W skupieniu wysłuchali opowieści o Uchu Igielnym. Zobaczyli unikatowy pomnik – pierścień z krzemieniem pasiastym, który waży 80kg, a obwód ma 1 metr. Duże zainteresowanie wzbudziła Podziemna Trasa Turystyczna i Zbrojownia Rycerska, gdzie uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści rycerza i mieli okazję przymierzyć różnorodne stroje i zbroje rycerskie oraz obejrzeć cały arsenał broni z dawnych czasów. Na koniec zwiedzania wszyscy skupieni, z użyciem siły i młota wybijali pamiątkowe monety – talary. W trakcie wycieczki posilili się smacznym obiadem w sandomierskiej restauracji. Był też czas na zakup pamiątek. Na koniec wycieczki – wspaniała atrakcja: rejs statkiem po Wiśle.

      Uczniowie wrócili z wycieczki wzbogaceni o nową wiedzę z zakresu historii Polski, ogromnie zadowoleni, pełni wrażeń i zachwyceni pięknem Sandomierza.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status