Dzień bez plecaka

15 maja w naszej szkole był obchodzony ,,Dzień bez plecaka”. Każdy uczeń mógł przynieść ze sobą wszystkie akcesoria oraz podręczniki w dowolnym, zabawnym stylu. Młodzież okazała się bardzo kreatywna, gdyż zapakowała swoje przybory w przeróżny sposób. Widzieliśmy: sklepowe kosze na zakupy, garnki, siatki na ryby, kaski motocyklowe, transportery na zwierzęta, futerały na gitary, wózki dla lalek, samochody na pilota, poszewki na poduszki, walizki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić.  Liczyła się pomysłowość i spryt, czego naszym uczniom nie brakuje. Uczniowie udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic😊

Ci, którzy wzięli udział w zabawie, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Nasi najmłodsi uczniowie również włączyli się do akcji, za co serdecznie im dziękujemy!!!

Należy nadmienić, że ,,Dzień bez plecaka” to święto, które pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Za oceanem dzieci chodzą do szkoły bez tornistrów, aby zwiększyć świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi nosić swoje książki i zeszyty w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Doceniajmy to, co mamy i pomagajmy tym, którzy potrzebują wsparcia zarówno psychicznego jak i materialnego.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status