“Cudownych rodziców mam…” – uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty

„Cudownych rodziców mam…” pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku jedno z najpiękniejszych świąt na świecie – Dzień Mamy i Taty.
26 maja 2023 roku hala przy Szkole Podstawowej w Cmolasie wypełniła się rodzicami naszych uczniów, którzy w radosnych nastrojach przybyli, aby podziwiać występy swoich dzieci. Zaproszenie na uroczystość przyjął również Pan Eugeniusz Galek – Wójt naszej gminy, który zaszczycił grono zacnych gości. Dyrektor naszej szkoły Pan Józef Babiarz przywitał wszystkich zebranych i oddał głos najmłodszym. Przygotowali oni dla rodziców wiersze, piosenki, tańce i inscenizację, która w humorystyczny sposób obrazowała dzień z życia każdego rodzica. Tegoroczne obchody Dnia Mamy i Taty były wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz zorganizowane na tak dużą skalę, w której uczestniczyły dzieci z oddziałów 0A i 0B oraz uczniowie klas I – III. Z owocnej współpracy między wychowawcami poszczególnych klas powstało piękne, uroczyste wydarzenie, które zostanie w pamięci rodziców na długo. Kulminacją spotkania był występ cenionej sopranistki, a zarazem nauczycielki muzyki z naszej szkoły – Pani Katarzyny Liszcz – Starzec, która zaśpiewała piękną piosenkę Urszuli Sipińskiej – „Cudownych rodziców mam” i swoim głosem jeszcze bardziej podkreśliła rangę uroczystości. Po tym wzruszającym momencie odśpiewaliśmy „Sto lat”, po czym głos zabrał Pan dyrektor oraz Wójt Gminy Cmolas, składając rodzicom życzenia z okazji ich święta. Na koniec wszystkie dzieci przy pomocy wychowawców „rozebrały” dekoracje i ruszyły z kwiatami do swoich rodziców.

„Za każdym dzieckiem, które wierzy w siebie, stoi rodzic, który uwierzył w nie jako pierwszy”.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status