Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym. Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury”.
J. Iwaszkiewicz

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie z kl.  VIII, VI i IV przygotowali montaż słowno- muzyczny.  

Występujący pięknie ukazali dzieje języka polskiego oraz rolę, jaką odegrał  on w historii naszego narodu. Wytłumaczyli, jaką funkcję pełni język i jak należy o niego dbać. Te ważne treści na temat języka ojczystego urozmaicili swoimi deklamacjami recytatorzy, którzy zaprezentowali wiersze Adama Mickiewicza.  Oprawę muzyczną stanowiły utwory: „Mam biało – czerwone serce” i „Niechaj mnie Zośka o wiersze nie prosi ”.

Dużo radości sprawiła uczniom zabawa „Jaka do melodia?”. Jakub Serafin grał na akordeonie fragmenty znanych piosenek, a zadaniem publiczności było odgadnąć wykonawcę lub tytuł. Każdy, kto poradził sobie z tym zadaniem, został nagrodzony słodkim upominkiem.

W holu naszej szkoły chętni uczniowie uczestniczyli w zabawach ortograficznych i językowych,  w których nagrodami były cukierki, a także mogli posłuchać polskiej muzyki. Całość uświetniły piękne, okolicznościowe dekoracje wykonane przez społeczność szkolną.

Dzień ten upłynął wszystkim w wesołej atmosferze.

Oprawa muzyczna występu: p. Katarzyna  Liszcz – Starzec, obsługa techniczna: p. Jacek Tyczka, scenariusz: p. Magdalena Czwałga.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status