Góra Grosza 2022/2023

,,Wiele nie mamy, ale wiemy, że są inni, którzy potrzebują naszej pomocy”

Od października do stycznia w naszej szkole była organizowana zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. To przedsięwzięcie ma charakter dobroczynny, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiego człowieka i chętnie przyłączyli się do tej akcji. W ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Ta organizacja udziela bowiem wsparcia dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Po zakończeniu akcji Panie z nauczania początkowego wraz z dziećmi policzyły monety, które wcześniej były wrzucane do puszek. Była to świetna lekcja matematyki, ponieważ uczniowie mogli poćwiczyć dodawanie i mnożenie. W klasach IV-VIII Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekuna również liczył pieniądze. Po zsumowaniu całej kwoty okazało się, że zebraliśmy 813 zł 57 gr. Cała suma zostanie przesłana na adres wskazany przez organizatora.

Udział w akcji pomógł zrozumieć naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa III a, ponieważ zebrała 210 zł😊

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

                                                                                                                                    Samorząd Uczniowski

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status