Rozpoczęcie projektu: OSEHero – bezpieczeństwo w sieci.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu OSEHero – edukacja o bezpieczeństwie w sieci internetowej. Celem projektu jest zbudowanie społeczności nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy wyposażeni przez ekspertów OSE w wiedzę i narzędzia będą przewodnikami po cyfrowym świecie dla uczniów, innych nauczycieli i rodziców.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach „ Fomo – lęk przed wykluczeniem”. Po obejrzeniu filmu o „Śpiącej królewnie” dyskutowali na temat tego, że Internet to nie wszystko. Szukali alternatyw ciekawego spędzania wolnego czasu, bez dostępu do sieci internetowej pracując w zespołach. Jednak wszyscy byli zgodni, że  ” Offline Chalenge – 48 godzin bez Internetu” jest prawie niemożliwe, co świadczy o tym, że przed nauczycielami i rodzicami stoi rzeczywiście duże wyzwanie: jak w dzisiejszym świecie wskazać młodym ludziom, że Człowiek jest ważniejszy niż maszyna.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status