Przedświąteczny czas…

6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj wraz z elfami,  które pomagały w  obdarowywaniu wszystkich naszych uczniów prezentami. Podczas tego dnia cała społeczność szkolna mogła  obejrzeć inscenizację pt. ,,Królewna Śnieżka”. W sali gimnastycznej zrobiło się kolorowo, ponieważ większość uczniów przyszła ubrana na czerwono, a na ich głowach widniały mikołajkowe czapki.

Przez kilka tygodni nasi uczniowie przygotowywali kartki bożonarodzeniowe i stroiki,  które zostały rozesłane do nauczycieli Emerytów i wszystkich Przyjaciół naszej szkoły.

W ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem wśród nas panował świąteczny nastrój. Wszystkie sale lekcyjne i korytarze zostały udekorowane gwiazdkami, choinkami i bombkami, a w holu pojawiła się przepiękna choinka. Wchodząc do szkoły, można było usłyszeć ulubione świąteczne piosenki, które wcześniej zaproponowali uczniowie (poprzez plebiscyt).

19 grudnia opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Caritas wraz z dziećmi udali się do Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie, aby umilić podopiecznym czas i złożyć im najserdeczniejsze życzenia płynące prosto z serca.  Przygotowali dla nich choinkę, która została ozdobiona własnoręcznie wykonanymi bobkami i innymi świecidełkami. Należy zaznaczyć, że od kilku lat Pan leśniczy Tomasz Białek dostarcza nam dwie cudowne żywe choinki. Jedna zostaje w szkole, a druga cieszy oczy wszystkich podopiecznych DPS – u. Serdecznie dziękujemy za tak piękny gest dobrej woli!!!

Oprócz tego rozdaliśmy wszystkim pracownikom i pensjonariuszom kartki świąteczne z bożonarodzeniowymi życzeniami. Wzruszenie, jakie pojawiło się na ich twarzach, bardzo nas poruszyło. Każdemu zakręciła się łezka w oku. Takie chwile roztapiają nawet najbardziej zatwardziałe serca. Później zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. ,,Niesforna klasa”, gdzie piątoklasiści  pokazali, jak ważne w życiu każdego człowieka jest podejmowanie właściwej decyzji. Diabeł próbował swoimi argumentami przekonać młodzież do pójścia za nim. Udowadniał, że w piekle znajdują się komputery, dostęp do najnowszej technologii i różnorodne pyszności, jednak determinacja Anioła spowodowała, że uczniowie nie posłuchali go i zmienili swoje zachowanie. Kiedy nauczycielka weszła do klasy, nie mogła uwierzyć, że to jej wychowankowie, gdyż z rozbrykanych i bardzo niegrzecznych uczniów zamienili się w potulne baranki, a w sali lekcyjnej panował anielski spokój. Radość pensjonariuszy była nie do opisania!!! Wszyscy poczuliśmy dreszczyk emocji, ponieważ udało nam się sprawić przyjemność osobom, które na co dzień nie mają kontaktu z tak liczną grupą młodzieży. To niesamowite uczucie pozostanie w nas na zawsze.

21 grudnia Samorząd Uczniowski wraz z klasą  Va i  Nikodemem Urbanem z kl. III a zorganizował krótką część artystyczną. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Nasi aktorzy powtórzyli inscenizację pt. ,,Niesforna klasa”. Innowacyjny sposób przekazu treści spowodował, że każdy młody człowiek mógł chociaż na chwilę ,,dotknąć” magii Świąt. Całość dopełniały kolędy i gra na instrumencie.

22 grudnia szóstoklasiści udali się do teatru Maska na sztukę pt. ,,Opowieść wigilijna”, będącą inscenizacją książki Charlesa Dickensa. Przedstawienie w pełni dopełniło przedświąteczny nastrój.

Każda klasa przygotowała spotkanie opłatkowe. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd, które słychać było na korytarzach, nie było końca. I w tym świątecznym  nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Bardzo gorąco dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc w realizacji przedsięwzięć. Dzięki zaangażowaniu tak dużej grupy uczniów i nauczycieli mogliśmy poczuć MAGIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
życzymy dużo zdrowia i optymizmu.
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie wszystkim spokój oraz radość.
Rodzinne ciepło ŚWIĄT niechaj wypełni Państwa domy
oraz zagości w nich mądrość, zgoda, uśmiech i dostatek.
Nowy 2023 Rok niech przyniesie dużo pozytywnej energii
i będzie dla wszystkich czasem, w którym spełnią się życzenia i marzenia.

Samorząd Uczniowski
Szkolne Koło Caritas SP Cmolas

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status