Z wizytą w lokalnej firmie CMOL – FRUT

27 października 2022 r. uczniowie klasy drugiej „b” wraz z nauczycielami wybrali się w odwiedziny do lokalnego Zakładu Produkcyjno – Usługowego CMOL – FRUT. Do spotkania doszło dzięki uprzejmości i życzliwości właścicieli zakładu. Pan Tomasz Wrzask wcielił się w rolę przewodnika, oprowadzając dzieci po całym zakładzie i opowiadając przy tym ciekawostki związane z usługową i produkcyjną funkcją zakładu. Drugoklasiści dowiedzieli się m.in., że zakład zaopatruje dwie duże, dobrze znane dzieciom firmy produkujące lody i soki – Koral i Tymbark. Swoje produkty zakład transportuje do wielu krajów Europy głównie do Niemiec. Ciekawostką było również to, że produkty z firmy CMOL – FRUT dotarły nawet do Japonii.

Nowoczesny, ekologiczny i świetnie zarządzający zakład wzbudził zainteresowanie uczniów i nauczycieli, którzy mieli troszkę inne wyobrażenie o tej firmie. Podczas wycieczki uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia hal produkcyjnych, magazynów, a nawet komór mrożących. Zapoznali się z różnymi maszynami, dzięki którym możliwa jest produkcja na tak dużą skalę. Uczniowie skorzystali z okazji i zważyli się na ogromnej wadze towarowej – wynik jest oszałamiający, prawie cała klasa 2b waży 411 kg 😊

Bardzo dziękujemy właścicielom przedsiębiorstwa, w tym Panu Tomaszowi i Iwonie Wrzask za zaproszenie i umożliwienie przeprowadzenia wycieczki, a także za zaangażowanie i miłe przyjęcie uwieńczone wieloma upominkami dla wszystkich uczestników.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status