Spotkanie klas I – III z ratownikiem medycznym

15 listopada 2022r. uczniów klas I – III z naszej szkoły odwiedził Pan Wojciech Machowski – ratownik medyczny z Kolbuszowej. Celem spotkania przeprowadzonego przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia człowieka.

Podczas spotkania Pan Wojciech sprawdził dotychczasową wiedzę uczniów odnośnie numerów alarmowych i ogólnych wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Następnie ratownik zaprezentował na manekinie, jak należy sprawdzać przytomność, oddech oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Po prezentacji i omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie samodzielnie, pod fachowym okiem ratownika, wykonywali czynności ratunkowe na pluszowych maskotkach przyniesionych z domu specjalnie na tę okazję.

Dzięki takim zajęciom, najmłodsi uczniowie naszej szkoły utrwalili sobie ważne informacje i przyswoili umiejętności, które w przyszłości, być może, przyczynią się do uratowania czyjegoś zdrowia lub życia.

Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi za poświęcony czas i  profesjonalnie przeprowadzone szkolenie/zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status