Dzień Niepodległości

W dniu 10.11.2022 r. w naszej szkole na hali widowiskowo – sportowej odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Józef Babiarz wprowadzeniem sztandaru szkoły. Cała społeczność szkolna o godzinie 11.11 zaśpiewała Hymn Narodowy, który w tym roku był odśpiewany bez podkładu muzycznego.

Następnie młodzież z kl. IV, V i VI recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne, przypomniała trudną historię narodu polskiego, okres zaborów i represji, germanizacji i rusyfikacji, czas I wojny światowej i nadziei Polaków na uzyskanie upragnionej wolność.

W akademii wzięły, również aktywny udział młodsze klasy, które samodzielnie wykonały flagi i piękne kotyliony. Uczniowie klas II pod opieką p. Magdaleny Wilk , ubrani w strój ludowy, pokazali swój patriotyzm poprzez wykonanie polskiego tańca ,, Krakowiaka’’.

Klasy III, przygotowane przez panie: Alinę Cichoń , Janinę Regułę i  Edytę Urban odpowiadając na pytania zawarte w wierszu W. Bełzy,, Katechizm polskiego dziecka ’’, wyrazili dumę, że są Polakami i kochają swoją Ojczyznę.

Oprawę muzyczną przygotowała p. Katarzyna  Liszcz – Starzec, plastyczną p. Alina Stec, a obsługą techniczną zajął się p. Jacek Tyczka.

Święto Niepodległości w naszej szkole było bardzo uroczyste, uczniowie uczcili ten dzień, poprzez strój odświętny, na holu umieszczone zostały plakaty, a w salach lekcyjnych uczniowie wykonali gazetki ścienne.

Współpraca nauczycieli jak i zaangażowanie uczniów udowodniło, że ,,(…..) Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy ’’ i pamiętamy o historii i tradycji naszego narodu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status