W odwiedzinach na Ranczu Alpaka

W środę 5 października uczniowie klas I i II wraz z opiekunami wybrali się do Woli Baranowskiej na Ranczo Alpaka.  Wycieczka odbyła się m.in. dzięki sponsorom,  którzy sfinansowali koszt transportu. Jednym z nich był Pan Tomasz Wrzask z Zakładu Produkcyjno – Usługowego  Cmol – Frut.  Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe.

Ranczo , które odwiedziliśmy zamieszkują: alpaki, biały kangur, kózki miniaturowe, wielbłądy, kucyki, papugi, kanarki, wiewiórki, króliki, ptactwo hodowlane m.in. kury, gęsi, indyki, owce kameruńskie, krowa Klara i wiele innych. Wszystkie zwierzęta są przyzwyczajone do bliskiego kontaktu z ludźmi, mają swoje imiona na które reagują. Chyba każdemu zapadł w pamięć Naczos – jedyna alpaka na Ranczu, która pochodzi z Peru, a także Elza, Karmel, Łatek…, a także jeden z kucyków o imieniu Julek i miniaturowa kózka, która wędrowała po zagrodach razem z dziećmi.
Wycieczka miała na celu oderwanie dzieci od siedzenia w ławkach szkolnych, od świata wirtualnego, i zachęcała do rozwijania kontaktu ze zwierzętami , spędzania czasu na łonie natury i integracji międzyklasowej.
Dzięki urokowi Alpak, innych zwierząt  i pomysłowości  właścicielki dzień spędzony na Ranczu zapadnie na długo w pamięci uczestników. Pobyt i obcowanie ze zwierzętami w pozytywny sposób motywują do działania, wpływając na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej oraz poprawę samopoczucia. Po odwiedzeniu i nakarmieniu wszystkich zwierząt przyszedł czas na zabawy z animatorką Basią i warsztaty rękodzielnicze – wyklejanie drewnianego wzoru alpaki  z jej wełny . Dodatkową atrakcją był dmuchany plac zabaw , trampolina i możliwość zakupienia pamiątek w sklepiku. To był bardzo udany, radośnie spędzony dzień.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status