LEKCJE HISTORII W ŁAŃCUCIE

W czwartek 20.10.2022 r. uczniowie klas V i VI, razem z nauczycielkami : Panią Anną Wilk, Elżbietą Łagodą i Małgorzatą Urbańczyk udali się na wycieczkę dydaktyczną do Zamku Królewskiego  w Łańcucie.

Klasy V uczestniczyły w lekcji muzealnej o bardzo intrygującej nazwie pt. ,, Assarmot – tajemnicza gra’’. Uczniowie uczyli się historii, przy pomocy bardzo aktywizującej metody, grając w grę fabularną. Dzięki niej poznali najważniejsze fakty z dziejów historii Polski oraz historii Zamku Królewskiego w Łańcucie i jego najmłodszych mieszkańców.

Tematem zajęć dydaktycznych dla klas VI była historia związana z najważniejszymi podróżnikami i odkrywcami. W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się, co kierowało ludźmi wyruszającymi w dalekie i niebezpieczne podróże. Czy była to ciekawość jeszcze nie odkrytego lądu? Ambicje, żądzą przygód, a może chciwość? Pani przewodnik w sposób bardzo ciekawy i interesujący opowiedziała o największych odkrywcach i podróżnikach, o ludziach, dzięki którym zmieniła się wiedza o życiu i świecie.

Lekcje historii odbyły się w Centrum Edukacji i Tradycji im. Jana Potockiego, w dawnej Oranżerii, znajdującej się w parku zamkowym i udowodniły, że historia jest bardzo pasjonującą nauką i poprzez gry i zabawy można się jej szybciej i lepiej nauczyć.

   

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status