Sandomierz w pięknym jesiennym słońcu

 

Dnia 28 września 2022 roku klasy trzecie z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami i p. J Tyczką pojechały na wycieczkę do Sandomierza.

Start – godzina 8.00

Po przyjeździe na miejsce spotkaliśmy się z przewodnikiem i wyruszyliśmy na podbój Sandomierza. Najpierw ruszyliśmy trasą podziemną pod kamienicami rynku sandomierskiego. Wysłuchaliśmy legendy o dzielnej Halinie Krempiance, która uratowała miasto przed Tatarami. Następnie ruszyliśmy na wieżę widokową Bramy Opatowskiej, licząc po drodze ilość stopni. Na wieży podziwialiśmy wspaniałe widoki. Po zejściu z wieży udaliśmy się do zbrojowni i tam zaczęło się szaleństwo: przebieranie, walki rycerzy, piski dam. Gdy już zmęczyliśmy się walkami wyruszyliśmy do muzeum Ojca Mateusza, gdzie zobaczyliśmy figury woskowe głównych bohaterów serialu ” Ojciec Mateusz”, aż oniemieliśmy z wrażenia tak doskonale skopiowane były te postacie. Wydawało się, że tylko pstrykniemy palcem, a ożyją i będą z nami rozmawiać. Na koniec został nam rejs statkiem po Wiśle. Wsiedliśmy na statek, a p. Kapitan każdemu odcisnął pieczęć z kotwicą jako dowód, że przepłynęliśmy statkiem. Po tych wszystkich atrakcjach wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda oraz wyśmienite humory.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status