Nowy rok szkolny rozpoczęty:)

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje,  ale mamy nadzieję, że są wśród nich tacy, którzy do szkoły powrócili z radością, aby spotkać się z rówieśnikami.

Uroczystość nowego roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.00 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie.

Kolejnym punktem programu było wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie pan dyrektor – Józef Babiarz przywitał wszystkich zgromadzonych i wygłosił przemówienie, w którym życzył  wytrwałości, spokojnej pracy oraz uzyskania samych sukcesów w nowym roku szkolnym.  Podkreślał również, jak ważnym czynnikiem sukcesu edukacyjnego ucznia jest rzetelna praca i systematyczność.

Potem głos zabrał wójt Gminy Cmolas – p. Eugeniusz Galek, który życzył entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań, a nowy rok szkolny był czasem wytężonej nauki, rozwoju zainteresowań i pogłębiania przyjaźni.

Podczas części oficjalnej odbyło się także ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie przyrzekali, że będą uczyć się pilnie, kochać swoją Ojczyznę i rzetelnie wywiązywać się ze swoich obowiązków.

Inaugurację uświetniła część artystyczna w formie montażu słowno – muzycznego.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas. Największe emocje przeżywali pierwszoklasiści i czwartoklasiści. Spotkanie z nowymi wyzwaniami budzi zrozumiały niepokój. Trzymamy za nich kciuki!!!

W ten sposób rozpoczęto kolejny rok szkolny. Wszystkim życzymy pomyślności, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą już za dziesięć miesięcy😊

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status