Drugoklasiści w CEE w Świerczowie

 

     Środę 14 września 2022 r. uczniowie kl. 2A i kl. 2B ze swoimi wychowawczyniami spędzili w niezwykle ciekawy i atrakcyjny sposób. Zaproszeni przez Panią Natalię Batory, szkolne lekcje zamienili na zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej w Świerczowie. Tam Pani Kinga Mazur przygotowała specjalne atrakcje.

      Najpierw dzieci oglądnęły film przyrodniczy o życiu zwierząt w lesie. Potem udały się na zajęcia w terenie. Każdy uczeń otrzymał mapkę i długopis oraz ciekawe zadanie do wykonania – odnaleźć ukryte w terenie 12 punktów i odszyfrować hasło. Wszyscy z wielkim zapałem wystartowali i z pozytywnym efektem wykonali zadanie. Sprawiło to uczniom ogromną radość i satysfakcję z efektów działań w terenie. Potem uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat właściwego zachowania się w lesie – mieszkania roślin i zwierząt. Wspólnie ustalili ważne zasady, które bezwzględnie trzeba zawsze przestrzegać. Następnie wszyscy wyruszyli na leśny spacer, podczas którego wspaniale się dotlenili i nie tylko. Nastrój lasu sprzyjał bowiem powtarzaniu i utrwalaniu wiadomości drugoklasistów na temat lasu. Na koniec Pani Kinga uwrażliwiła dzieci na zagrożenie lasu pożarem i rozdała zakładki z planem lekcji na pamiątkę spotkania w leśnej krainie i Nadleśnictwie Kolbuszowa.

      Zadowoleni drugoklasiści pięknie podziękowali za ciekawe zajęcia i miło spędzony czas. Z wyrazami wdzięczności wręczyli piękny, jesienny stroik i specjalne podziękowania dla Pani Natalii Batory, która zainicjowała i zorganizowała wizytę drugoklasistów w Nadleśnictwie oraz dla Pani Kingi Mazur, która przygotowała i wspaniale prowadziła zajęcia.

      To był dla drugoklasistów miło i pożytecznie spędzony czas w przyjaźni ze środowiskiem leśnym.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status