Zabawa sztuką – ostatnie zajęcia projektowe

We wtorek 31 maja chętni uczniowie z klasy IB oraz dzieci z oddziału 0A i 0B wzięli udział w ostatnich zajęciach warsztatowych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Uczestnicy pracując w grupach stworzyli „koło życia” – mandale, czyli obraz na bazie koła z użyciem produktów spożywczych i materiałów plastycznych. Zajęcia te pokazały kreatywność dzieci ich zaangażowanie, a także wspaniałą współpracę w grupie.

Reasumując – cykl sześciu przeprowadzonych zajęć  wpłynął bardzo pozytywnie na uczestników projektu czego dowodem było liczne uczestnictwo w poszczególnych zajęciach warsztatowych, a także ciągłe pytania typu:  Kiedy będą następne zajęcia? ;). Jako szkolni koordynatorzy projektu jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczone pracowitością i zaangażowaniem naszych podopiecznych.  Dzięki tym zajęciom mogłyśmy odkryć  dziecięce talenty i z dumą zaprezentować je na uroczystym Wernisażu Wystawy Prac Małych Artystów w SOK w Cmolasie.  Zajęcia nie tylko uwidaczniały i rozwijały talenty plastyczne uczestników, ale także rozwijały zainteresowania, poczucie estetyki i wrażliwości na piękno, wprowadzały dzieci w świat sztuki  poprzez zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami.  Poprzez angażowanie artystów wprowadzałyśmy dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, a współpracując z rodzimym środowiskiem poprzez m.in. wystawę prac w SOK-u, wpływałyśmy na kształtowanie wartości i umiejętności związanych z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata kultury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzany czas, waszą aktywność, zaangażowanie i liczymy na współpracę za rok w różnych innych projektach:)

Katarzyna Lewandowska i Magdalena Wilk – szkolni koordynatorzy projektu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status