Wycieczka do Zwierzyńca

13 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka integracyjna uczniów klas siódmych z dwóch szkół – SP w Cmolasie i PSP w Hucie Komorowskiej  – do Zwierzyńca na spływ kajakowy. Początek trasy miał miejsce w Obroczy. Uczestnicy płynęli Wieprzem w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wśród nich tylko niektórzy płynęli kiedyś kajakiem. Liczne meandry sprawiały, że nieustannie trzeba było wykonywać kolejne zakręty, a wąskie i płytkie koryto kryło w sobie przeszkody. Najczęściej były to powalone konary lub zatory gałęzi znajdujące się tuż przy powierzchni wody i tylko czasem wystawały ponad nią.

Pierwszy etap spływu zakończył się w pięknej miejscowości Zwierzyniec na Zalewie Rudka. Aby kontynuować podróż, konieczne było przeniesienie kajaków przez śluzę. Drugi etap był nieco krótszy i zakończył się w miejscowości Bagno. Po drodze  zaplanowano przystanek na ognisko i grill z kiełbaskami.

Wszyscy uczestnicy spływu byli bardzo zadowoleni z wyprawy. Pogoda dopisywała, a nad  ich bezpieczeństwem czuwali opiekunowie: p. Marek Wilk, p. Grzegorz Mokrzycki, p. Dariusz Żak oraz ratownik, który pomagał uczniom w bardziej wymagających miejscach.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status