Świat dziecięcej wyobraźni – warsztaty malarskie

W dniach 14-15.06.2022 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty malarskie, w których uczestniczyło 21 uczniów chcących malując na płótnie przy pomocy środków wyrazu artystycznego pokazać świat swojej wyobraźni. Jak mówili sami uczniowie to “super przygoda i niepowtarzalne spotkanie ze sztuką, którą możemy tworzyć sami, lepiej lub gorzej, z wielkim zapałem i odwagą. Warsztaty malarskie – to swego rodzaju spotkanie  ze sztuką, która uczy poznania własnej osobowości, dotarcia do własnego wnętrza i piękna otaczającego nas świata, to źródło nowych doznań wiedzy i przeżyć. Profesor Stefan Szuman powiedział kiedyś: „Sztuka stanowi niezbędną strawę człowieka, stanowi istotny czynnik kształtowania się jego osobowości i szczęścia”. Obcowanie ze sztuką sprawia, że stajemy się bardziej wartościowymi ludźmi. Te warsztaty udowodniły, że w naszych uczniach nie gaśnie zapał  i chęć twórczego działania i to najbardziej motywuje nas dorosłych do inspirowania takich działań.

Prowadząca warsztaty – Renata Krakowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status